چوپان تنها شاهکار پن فلوت گئورگ زامفیر

چوپان تنها شاهکار پن فلوت گئورگ زامفیر

چکیده :

معرفی و دانلود چوپان تنها، قطعه شاهکار پن فلوت

قطعه چوپان تنها را می توان با قطعیت، قطعه شناسنامه و برند ساز پن فلوت دانست. بسیاری از هنردوستانی که ممکن است حتی نام ساز پن فلوت را نشنیده باشند، بدون شک قطعه چوپان تنها را شنیده و با آن روح و گوش خود را نوازش کرده اند.

این قطعه بسیار زیبا که در گام های می مینور و لا مینور بسیار گوشنواز است بوسیله جیمز لست آهنگساز و رهبر ارکستر شهیر آلمانی نوشته شده و پن فلوت آن بوسیله گئورگ زامفیر نواخته شده است.

                                               جیمز لست، آهنگساز قطعه چوپان تنها

چوپان تنها در سال 1977 نوشته شده است اما آلبوم مربوط به این قطعه از سوی جیمز لست هیچگاه منتشر نشد و جیمز لست آن را در آلبوم دیگری به نام خاطرات روسیه منتشر کرد. همچنین این قطعه به صورت تک آهنگ نیز موفق شد به رتبه های خوبی در زمان خود دست یابد و شهرت بسیار زیادی برای گئورگ زامفیر رومانیایی به ارمغان آورد و این دو هنرمند با برگزاری تور کنسرت جهانی قطعه چوپان تنها آن را به گوش هنردوستان سراسر دنیا رساندند.

از قطعه چوپان تنها برای اولین بار در سریال میگسار طلایی استفاده شده و پس از آن نیز در فیلم کوتاه پارادایز نیز مورد استفاده قرار گرفت، اما این قطعه برای مخاطب عام بیشتر با فیلم سینمایی بیل را بکش ساخته کوئنتین تارانتینو در سال 2003 شناخته شده است.

                                                      گئورگ زامفیر، نوازنده پن فلوت

قطعه چوپان تنها در طی دوران 40 ساله خود بوسیله هنرمندان متعدد اجرا شده است و لئو روخاس نوازنده اکوادوری با اجرای این قطعه توانست برنده مسابقات استعدادیابی در آلمان شود و خود را به عنوان یک نوازنده جهانی معرفی کند و البته بسیاری از عوام تصور می کنند که وی اولین نوازنده این قطعه بوده است. در سال 1999 یک نسخه رپ از قطعه چوپان تنها بوسیله لامار منتشر شد که از جمله کارهای موفق در زمان خود بود.

علی معتمدی نیز به عنوان مولف اولین مجموعه آموزش پن فلوت در ایران، بارها این قطعه را در کنسرت های مختلف خود نواخته است و شما می توانید در ادامه اجراهای متنوعی از قطعه زیبا و دلنشین چوپان تنها را دانلود کرده و از شنیدن آن لذت ببرید.

 

  • 4 آذر 1398
  • 7915
  • 0

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.